Podjetja, ki najhitreje in najbolje izkoriščajo potencial krize
| Članek je bil prebran 1.064 krat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Tako imenovana koronakriza ni prinesla samo priložnosti za preizpraševanje družbenih vrednot, odnosa do izobraževanja, zdravstva in starejših, ampak je tudi idealna priložnost za digitalizacijo poslovanja posameznih korporacij. Poglejmo, katera podjetja so hitro skočila na vlak modernizacije in digitalizacije ter s tem ne samo rešila svojega bilančnega leta, ampak predvsem olajšala vsakodnevno življenje velikemu delu prebivalstva.

Digitalizacija

1.     Zavarovalnica Sava

Zavarovalnica Sava omogoča svojim komitentom podpis (nove) zavarovalne police kar na daljavo. Uporabnik se s svojim zavarovalniškim zastopnikom poveže s pametno napravo in polico podpiše kar na svojem ekranu. Kako celoten postopek poteka, si lahko ogledate tukaj, sicer pa je omenjen postopek zelo intuitiven. Podpisano polico zavarovanec po podpisu prejme na elektronski naslov, kar pomeni, da se na ta način izogne nepotrebnemu tiskanju ter tako razbremenjuje okolje. Še ena izmed novosti je tudi to, da Sava omogoča cenitev škode na daljavo, in sicer tako, da se porabnik prek spletne kamere poveže s cenilcem. Družba pod vodstvom mag. Davida Kastelica je tako naredila velik in pomemben korak naprej v smeri digitalizacije poslovanja.

2.    Mercator

Mercatorjeva spletna trgovina je bila postavljena in delujoča, še preden se je glavnina nakupov zaradi zakonskih omejitev preselila na splet, je pa imela na začetku kar nekaj težav, saj so bili termini dostav hitro zapolnjeni in dostop do spletne trgovine onemogočen. Podobne težave so imeli tudi njihovi konkurenti, ki pa glede tega niso veliko naredili (še najmanj v smeri decentralizacije storitve). V Mercatorju pa so zavihali rokave in zdaj se lahko pohvalijo z:

Tako je Mercator postal največji igralec na slovenskem trgu kar zadeva dostave živil na dom. Njegovo finančno prestrukturiranje, ki ga vodi predsednik uprave Tomislav Čizmić, je na ta način dobilo nov veter v jadra.

3.    Merkur

Podobno kot Mercator je tudi Merkur precej hitro in uspešno zagrabil priložnost za prenos svojega poslovanja na splet. Če je v začetku lahko trajalo tudi do 10 ali več dni, da je uporabnik naročene izdelke prejel na dom, se je čas dostave skrajšal na 3 dni. Poleg tega lahko uporabnik svoje naročeno blago tudi osebno prevzame na kar 19-ih prevzemnih mestih po celi državi in tako do naročenega pride še hitreje. Omogočeno pa mu je tudi obročno odplačevanje s pomočjo platforme Leanpay. Če jim kapacitete omogočajo, bi bil naslednji korak dostava prek lastne dostavne službe in ne prek Pošte Slovenije, kar bi zagotovo pripomoglo k še krajšemu dobavnemu roku in boljšalo samo nakupno izkušnjo. V vsakem primeru je treba poudariti, da je pod vodstvom generalnega direktorja Blaža Pesjaka Merkur naredil pomemben korak k prenosu poslovanja na splet.

© 29. 04. 2024 - RockinMacres.com.