Preizkusili smo ga: novi Citroen Jumper
| Članek je bil prebran 1.177 krat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Citroen Jumper je veliko gospodarsko vozilo, od katerega ne veste točno, kaj pričakovati. Po eni strani je njegov dizajn zelo trpežen in robusten, po drugi pa so linije čiste, stilske in mehke, tako da vas lahko že na prvi pogled zapelje. Če k temu dodamo še sodobno notranjost, potem si lahko vsaj približno predstavljamo, zakaj je novi Citroen Jumper tako priljubljen.

citroen jumperVeliko izboljšav novi Jumper prinaša na področju udobja in varnosti. To vozilo se tako odlično obnese tudi na cestah, ki niso povsem varne in na terenih, ki so precej strmi. Zaradi Jumperja so vse tovrstne poti varnejše in bolj udobne. Čeprav gre za gospodarsko vozilo in ima konstrukcija in ergonomija prednost pred oblikovanjem, pa na dizajn tega vozila pri Citroenu nikakor niso pozabili. Slog, s katerim je oblikovan, ostaja zvest celostni podobi francoskega proizvajalca avtomobilov. Z skrbno zasnovo in premišljeno konstrukcijo, so pri Jumperju pridobili več prostora za potnike ali tovor, kar dela ta avto uporabniku zelo prijazen in primeren za vsakodnevno uporabo. Optimalno je tudi razmerje med zunanjimi merami in uporabno prostornino vozila.

Velikost in prostornost prtljažnega prostora Jumper nedvomno postavlja med vodilne v svojem razredu. Vanj je tako brez težav mogoče spraviti tudi večje kose tovora, primeren pa je tudi za športna društva in njihovo opremo, ki običajno zasede kar nekaj prostora.

Jumper se ponaša tudi z izjemno lepo urejenim vozniškim prostorom, ki ga dopolnjuje sedež s prilagodljivim vzmetenjem, nastavljiv ledveni del in naslonjalo za roke. Zelo priročno je umeščena je tudi prestavna ročica, ki se nahaja višje pred armaturno ploščo. Posebnost tega modela so tudi varčni motorji, česar v razredu lahkih gospodarskih vozil običajno nismo vajeni. Jumperjevi motorji tako gotovo veljajo za varčnejše v svojem razredu. Poraba pri 2,2 litrskem štirivaljnem dizelskem motorju HDI, ki ima 150 konjev, se lahko vrti okoli 9 l na 100 km, če vozimo nekoliko bolj pazljivo. Pri bolj hitri vožnji na avtocesti pa se poraba lahko povzpne do okoli 11 l/100 km, kar je še vedno povsem spremenljiva poraba. Nekaj lahko na cesti pri porabi privarčujemo tudi zaradi sistema Stop & Start, ki omogoča, da pri mestni vožnji porabo zmanjšamo kar za pol litra na 100 km.

Jumper je sodoben tudi, ko gre za zabavno in uporabno tehnologijo. Za zabavo poskrbi Connecting Box (Bluetooth in USB, 5” barvni zaslon na dotik za navigacijo in kamero za vzvratno vožnjo). Zelo uporabna je navigacija TomTom, ki najde tudi manjše vasice in s katero si lahko pomagamo tudi izven meja naše države. Za varnost na poti so na voljo nekateri sistemi za pomoč pri vožnji, npr. elektronski nadzor pogona, nadzor hitrosti med spustom po klancu, tempomat, opozorilnik nenamerne menjave voznega pasu, omejevalnik hitrosti, itd. Skratka, v Jumperju je mogoče najti marsikatero funkcijo, ki bi jo temu gospodarskemu vozilu lahko zavidal tudi marsikateri osebni avtomobil. Posebnost je tako npr. tudi sistem za zaznavanje prenizkega tlaka v pnevmatikah, kar je nekaj, česar v tem razredu vozil doslej nismo bili vajeni. S kamero za vzvratno vožnjo pa so pri Jumperju poskrbeli tudi za lažje in še bolj natančno parkiranje.

Več o modelu Jumper pa si oglejte še v galeriji.

© 24. 04. 2024 - RockinMacres.com.